Konfucijeva učilnica v Kranju organizira dan odprtih vrat s kitajsko tematiko

Konfucijeva učilnica v Kranju organizira dan odprtih vrat s kitajsko tematiko
Konfucijeva učilnica v Kranju je, v petek, 25. januarja 2024, popoldne organizirala dan odprtih vrat z različnimi temami.

Konfucijeva učilnica v Kranju je v petek, 25. januarja 2024, popoldne organizirala dan odprtih vrat z različnimi temami.

Ko vstopite v kitajsko obarvano učilnico, boste videli novoletne kuplete in rdeče lampijone, na notranjih stenah pa je tudi veliko okrasnih slik iz papirja. Konfucijeva učilnica v Kranju je kot običajno pripravila pet stojnic, ki vključujejo kitajske številke, kitajski dialog, kaligrafijo, čajno umetnost in izrezovanje iz papirja. Omeniti velja, da so sinologi pred začetkom tega dogodka pripravili tudi glasbeno podlago v kitajskem slogu, da bi obiskovalcem omogočili poglobljeno dojemanje kitajskih elementov v smislu vida in sluha.